Koronavirüs salgınını haber veren kart oyunu: İlluminati: Yeni Dünya Düzeni

1408

1982 yılında piyasaya sürülen İlluminati: Yeni Dünya Düzeni kart oyunundaki ‘Epidemic’ kartı ve üzerindeki ‘Quarantine’ yazısı dikkatleri tekrar bu oyuna çevirdi. 11 Eylül saldırılarından Japonya depremine kadar çok sayıda olayı önceden haber verdiği iddia edilen İlluminati kart oyunundaki yeni tip koronavirüs COVID-19’la bağlantılı olabileceğini düşündüğümüz detayları yakından inceledik. 

1975 yılında yayınlanan Robert Anton Wilson ve Robert Shea imzalı The Illuminatus! Trilogy kitabından ilham alınarak tasarlanan ve 1982 yılında Steve Jackson Games tarafından piyasaya sürülen İlluminati: Yeni Dünya Düzeni kart oyunu bugüne dek birçok komplo teorisinin merkezinde yer aldı. 11 Eylül saldırıları, Japonya depremi, Lady Gaga, Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi ve 2017 yılında ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen silahlı saldırı gibi önemli olayları önceden haber verdiği söylenen kart oyununun bu defa da yeni tip koronavirüs COVID-19’u yıllar önce tahmin ettiği öne sürüldü.

Epidemi kartı ve Karantina notu

Şüphelerin odağındaki kart oyununda üzerinde ‘Quarantine’ yazılı ‘Epidemic’ kartını mercek altına aldık. Kartın açıklamasında, ‘Felaket! Bu saldırı kartı herhangi bir yere zarar vermek için kullanılır. Tedbir gerektirmez. Gücü 14. Anlık bir saldırı değildir, diğer gruplar genellikle müdahalede bulunabilir. Bu saldırı hedefi tam anlamıyla yok edemez’ yazıyor.

Kartın üzerindeki, yapılacak saldırı hamlelerinin topyekün yıkıma yol açmayacağı ama zarar vereceği anlamı çıkan açıklamayı yeni tip koronavirüs COVID-19 olarak düşündüğümüzde dünyanın bu salgından kurtulacağı sonucuna ulaşıyoruz.

Peki İlluminati kart oyununda ‘Epidemic’ kartı ile hamle yapılacak hedef kartlar hangileri olabilir? 

‘GOAL: Population Reduction’ (Hedef: Nüfusu azaltma) kartı açıklaması 1967 yılında İngiltere’de kurulan rock grubu Genesis’in Land of Confusion şarkısının ‘Too many people making too many problems, and not enough love to go around’ (Çok fazla insan çok fazla soruna sebep oluyor ve etrafta yeterince aşk yok) sözleri yer alıyor. Kartta. ‘Üçüncü Dünya Savaşı hamlesine başvurmadan 5 Büyük Yere zarar verirseniz bu hamle için zafer ilan edebilirsiniz.’ ifadesi dikkat çekiyor.

‘GOAL: Population Reduction’ kartı ile ilişkili olduğunu düşündüğümüz bir diğer kart da ‘Center for Disease Control’ (Hastalık Kontrol Merkezi). Kartın açıklamasında, ‘CDC kartı bir Yeri yok etmek için direkt saldırı yaparsa biyolojik silah kullanabilir ve saldırı için +15 kazanırsınız’ yazıyor. 

CIA Kütüphanesi’nde İlluminati kart oyununa dair incelemeler var

Şimdi bu kart oyunu ile ilgili son derece dikkat çekici bir noktaya parmak basıyoruz. ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’in kütüphanesinde İlluminati kart oyunu ile ilgili bazı analizler ve araştırmalar yer alıyor. Kamuya açık olan ve araştırmalara aşağıdaki linklerden erişim sağlayabilirsiniz:

CIA Library 1 CIA Library 2

CIA’in sitesinde yer alan ‘Illuminati’nin yıllar önce kültürümüzü yıkmak için korkunç eylemler planladığının somut kanıtı’ başlıklı araştırmalarda kartlardaki geleceğe ilişkin öngörüler masaya yatırılıyor ve ilişkili olabileceği bazı olaylarla kıyaslanıyor. 

İlluminati: Yeni Dünya Düzeni kart oyunu hala satılıyor mu?

İlluminati: Yeni Dünya Düzeni adlı kart oyununun ilk basımında 54 adet siyah ve beyaz renkli kart yer alıyor. Oyunun 1982, 1987 ve 1994 yıllarında basılmış üç ayrı versiyonu mevcut. Günümüzde İlluminati: Yeni Dünya Düzeni kart oyunu satışı bulunmuyor. Oyun bazı açık artırma sitelerinde yüksek fiyatlardan alıcı buluyor.

Yeni tip koronavirüs COVID-19 için kullanılan ilaçlar: Ne kadar etkili?